Nowe Ranault Clio.

Na pierwszy rzut oka w stosunku do poprzedniej wersji nowe RENAULT CLIO nie robi wrażenia. Trzeba się zatrzymać i dokładnie przyjrzeć żeby zauważyć różnice, dla laika będzie to raczej facelifting  poprzedniego CLIO niż wyczekany nowy model.

Żródło: renault.pl

Odczucia się zmieniają kiedy zajrzymy do wnętrza auta tutaj pachnie świeżością zupełnie nowy kokpit, deska rozdzielcza, dobrej jakości materiały, wygodne fotele. Stylistyka wnętrza nawiązuje do pozostałych modeli, na środkowej konsoli jest duży tablet oraz elektroniczne zegary.

Nowe CLIO dostępne jest w 4 wersjach wyposażenia: LIFE (obecnie nieosiągalny), ZEN, INTENS, R.S. Line.

W wersji podstawowej LIFE dostępny jest tylko jeden silnik benzynowy o mocy 65 KM. Wersja ZEN występuje z silnikiem benzynowym o mocy 100 KM oraz dieslem Blue dCi 115 KM. Topowe wersje INTENS oraz R.S Line wyposażone są do wyboru w silniki benzynowe 1.0 oraz 1.3 o mocy 100 i 130 KM.

Cena wersji podstawowej to koszt: 46900 zł ale już w cenniku importera przy tej cenie jest gwiazdka że ta wersja jest z wymuszonym pakietem KLIMAT który dodatkowo kosztuje 3500 zł (tak więc cena wersji podstawowej jest zabiegiem marketingowym)

Za wersję ZEN z silnikiem 100 KM trzeba już zapłacić już 56400 zł jeśli dołożymy do niego lakier metalik dwa pakiety ZEN PLUS oraz KLIMAT PLUS wskakujemy na poziom 60000 zł. I myślę, że do takiej ceny za nowe CLIO powinniśmy się przyzwyczaić.

W wersji ZEN w standardzie znajdziemy: wspomaganie kierownicy, ABS, ESP, tempomat, aktywny system nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, system rozpoznawania znaków drogoch, system utrzymania pasa ruchu, 4 poduszki powietrzne, kierownicę pokrytą eco skórą, światła FULL LED, el. lusterka zewnętrzne, centralny zamek na pilota, klimatyzacje manualną, el. szyby, ekran dotykowy 7’’

Samochód ma: 4050 mm długości/1798 mm szerokości/1440 mm wysokośći przy rozstawie osi: 2583 mm. Pojemność bagażnika: 391 l, pojemność zbiornika paliwa: 42 l

Samochód dostępny jest za naszym pośrednictwem we wszystkich dostępnych promocyjnych ofertach finansowania oraz ubezpieczenia.

Powyższy artykuł jest wyłącznie informacja handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, Kodeksu Cywilnego. Nie odpowiadamy za ewentualne błędy lub nieaktualność zamieszczonych informacji.